Já ho taky vidím!

22. ledna 2017 v 18:54 | J. |  J.
...Vzpomněl si na jeden černobílý obrázek, který viděl jako dítě při hodině katechismu. Řádová sestra jim ho předváděla na stojanu a nazývala jej Boží Zázrak. Třída se na něj zaraženě dívala. Všichni viděli jen černobílou změť, která nedávala smysl ani tvar. Pak jedno z dětí ve třetí lavici vydechlo: ,,To je Ježíš!''
To dítě si pak odneslo domů zbrusu novou Bibli a také kalendář, protože bylo první. Ostatní se na obrázek zahleděli ještě upřeněji, včetně malého Jacka. Jeden po druhém vzdychali podobně jako první dítě a jedna holčička se dostala téměř do vytržení a pronikavě vykřikovala: ,,Já ho vidím! Já ho vidím!''
Také byla odměněna Biblí. Nakonec všechny děti rozpoznaly v čenrobílé změti obraz Ježíše, až na Jacka. Snažil se víc a víc, teď už vyděšený. Částečně byl cynicky přesvědčený, že všichni ostatní to předstírají, jen aby potěšili sestru Beatricii, jenže zároveň mu všechno našeptávalo, že to nevidí prostě proto, že ho Bůh označil za největšího hříšníka ve třídě.
,,Ty to nevidíš, Jacky?'' zeptala se ho sestra Beatricie líbezně a zároveň smutně. Vidím, jaký máš kozy, pomyslel si ve vzteklém zoufalství. Začal vrtět hlavou a pak v předstíraném vzrušení zvolal: ,,Ano! Vidím! No jo! Je to Ježíš!'' a všichni ve třídě se smáli a tleskali mu, aby ho přiměli sdílet s nimi ten vítězný moment, ale on se styděl a byl vyděšený.
Později, když se všichni rozběhli z kostela na ulici, zdržel se tam a zíral na nesmyslnou černobílou mazanici, kterou sestra Beatricie nechala na stojanu. Nenáviděl ji.
Všichni ji přece museli vidět stejně jako on. Byl to velký podvod, ,,Sakra, kurva, doprdele.''
(...)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama