Lupínkový komplex

19. ledna 2017 v 19:07 | L. |  L.
Stejně jako má oblíbená fiktivní postava, Kevin Khatchadourian, se cítím zrazen.

Kdysi jsem viděl jeden film. Přihlouplá komedie s Adamem Sandlerem. Herec tam popisuje reklamu na cereálie. Je v ní rozpustilý leprikon, co se celý život honí za pokladem na konci duhy. Ale když ho nakonec najde, jsou to jen lupínky.

Cítím se zrazen životem. Celý život jsme vychovávání s jistým nevyřčeným příslibem. Totiž, svět je pro děti samá cenzura. Tohle nesmíš, tohle zjistíš až budeš starší a podobné žvásty. Tudíž nevinné dítko očekává, že opona dospělosti ukrývá mnohá tajemství, která se jim odhalí, jakmile dospějí. Že najde ten zaslíbený poklad na konci duhy.
Nevědí ale v ten moment, že všechno, co se ukrývalo za tou velkou majestátní oponou zjistili nevědomky už během dospívání. Zjistili všechno o sexu, drogách, alkoholu, násilí, vraždách a všem zlém, co se na světě ukrývá. Nevědí, že to je to velké bum.
A pak se opona odhrne, jenom aby zjistili, že za ní není vůbec nic. Prostor za oponou je prázdný.
To rajsky znějící zakázané ovoce není nic víc, než prachbídná moučná jablka. Jenom zlaté delicie, co dáváme dětem do krabic se svačinou. Jenom lupínky.
A pak?
Konečná. Zakázanější ovoce už není. Tohle je to, za čím jste se hnali. Tohle je kotlík na konci duhy.
Zbyde vám jen vaše rodina, hobby, vzdělání a podobné pozlátko jako smysl života. Jen přeslazené lupínky, za kterými jste se celý život hnali, jen abyste zjistili, že stojí za pendrek. Většině lidem to stačí. Mě ale ne.
Dopouštím se všech těch věcí za cenzurou. Co dál? Teď už nejde jít výš, tohle je finální úroveň. Jakýsi strop.

Malý Kevin taky hledal svoje velké bum, ale nenašel ho ani ve vyvraždění svých spolužáků. Myslel, že to ten strop prozazí. Sám ale nakonec zjistil, že ten strop je nepřekonatelný.

Za oponou čeká jen moučná a nezáživná záplava, děti. Dospělost je podvod a celé je to jen převlečené dětství, jen s více povinnostmi, sexem a placením daní. A také můžete říkat sprostá slova, aniž by vás někdo okřikl. Ale tím to tak končí.

Čeho se tedy bát, když není vlastně co ztratit?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama