Mám se tě bát

13. ledna 2017 v 19:20 | L. |  L.
Pavouci se zdají lidem odporní. Ale proč? Nohy, chlupy, kusadla, oči, říkají.
My jsme ale také samý vjemový orgán, či dlouhá končetina a lidé se vzájemně nad vzhledem ostatních ukájejí. Nezdá se mi to jako výmluva. Had nemáani tolik očí, ani končetiny, ani chlupy. Stejně ale při pohledu na ně většina lidí křičí nebo ztrne. Proč ale? Co provedli pavouci a hadi tak hrozného, že si zaslouží takovou nenávist? Vědci říkají, že jde o instinkt. Hadi koušou a škrtí, pavouci koušou. Jsou pro nás tedy nebezpeční.
Proč se tedy stejným způsobem nebojíme sebe navzájem?
Bojíme se všeho, co má víc a nebo míň nohou než mi sami. Nač ta konzervativnost? Proč se bát šupin, či nožiček, když byste se měli bát skutečných hrozeb? Třeba nás?

(...)

S průměrným člověkem není radno se bratříčkovat. Je lepší strategie čmuchat vlky a chupacabry a ovečky nechat napokoji. Promění se pak lidi a my ve zvířata držená v zoo. Všichni na lidi jako já koukají pak přes sklo.
Připravte si foťáky, třeba něco udělá! Zatancuj nám, Malý Princi, jedeme se na tebe podívat zdaleka!
''Měl byh se tě bát, ale nebojím'' jak smíšené pocity jsem měl, když mi můj kamarád řekl tuto větu? Já nejsem netvor, jsem člověk jako ty. A nebo ne? Pere se to ve mě. Nechci aby při mluvení se mnou ostatní tančili mezi vejci. Aby se mnou jednali v rukavičkách, protože by se ''měli bát''. Jsem potrhlík, ale chci toho moc, když požaduji rovnocenný přístup? Já si nechci připadat jako figurína ve vytrýně. A nebo chci? Bolí mě z toho hlava ale cítím se fantasticky.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama