Sféry, vrstvy a smrtihlav

21. ledna 2017 v 1:08 | L. |  L.
Izoluju se od reality a všednosti světa jako smrtihlav v kukle. Ztrácím se v rozeznávání mezi skutečností a tím, co si buduju v hlavě. Hranice jsou až překvapivě tenké a těžko se určují. Jako by se všechno dělilo na jakési sféry, mezi kterými se dá měnit. Jako by svět měl vrstvy. A ta moje realita, moje vrstva, moje sféra, není v souladu s tou vaší, ae přesto se kříží. Ta moje tu vaší pohoršuje. Není podle status quo, je jakoby navíc, zkrátka to společně moc nehraje.
Zůstávám zaseklý ve své sféře a přecházet mezi nimi mi způsobuje stále větší obtíže. Ztrácím se ve sférách. Co když je i tahle realita jenom sféra? Orientování se ve skutečnosti se prolíná se ztrátou přehledu o tom, co je vůbec reálné a co ne. Jakoby můj život byl rozdělený na vrstvy, kterými se musím prokousat.
Je to jako probudit se ze snu, uklidnit se, uvařit si čas a zjistit, že i to je sen a takhle pořád dokola. Jak můžu vědět, že se za chvíli neprobudím?
Stále častěji přemýšlím o tom, zda se některé věci staly, nebo se mi to zdálo. Občas začnu hádku se svou snovou přítelkyní a ta reálná pak nemá jediné tušení, proč se chovám odtažitě.
Můj svět až moc ovlivňuje ten skutečný.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama