Pokoj

28. dubna 2017 v 5:18 | L. |  L.
to nelidské místo dělá z lidí stvůry.
pokoj mě našel.
vždycky mě najde.
je to koncept, kde nefungují zákony fyziky, času ani morálky. Můj malý soukromý Overlook chytře mění podobu, ale jeho špinavou hru vžycky nakonec prohlédnu.
Je to pokoj, kde žijí lidé bez obličeje, kde čas běží v nekonečné smyčce, kde vysílají radio přímo do ucha a kde vás neviditelná síla pomalu šťouchá k balkonu, ale vždy vás zachytí těsně před dopadem na zem, načež se pochechtává vaší naivitě, že to bude takhle snadné.

Zpokoje nejde utéct. Je v nejniternějšíím zákoutí mého mozku. Hrajeme hru ve které on je přeborníkem a já neznám pravidla.

ví má polovička o mém stavu?
Tuší?
nechce si to přiznat? Ale ví.
Ví, že je něco špatně.

Kéžby se ale jednalo o nadpřirozeně posednutý pokoj, který tu tak popisuji a který zní jako vystřižený z paperbackové novelky od Stephena Kinga. Nejedná se o místnost z cihel, či sadrokartonu kde duchové bafaou ze skříní a bubáci číhají pod postelemi. Jsem tu jen já.

Medocu, drahý, už zase spím v chůzi. Už zase chodím vem spánku. Všechno směřuje k odmaskování. Tady ale není žádný přetížený kotel, co by nás zachránil. Protože tohle není kniha. I přes věechna má zbožná přání. Všechno je to je literárně zaobalené šílenství. Chci utéct do zažloutlých stránek, kde jsou slova poprášená popelem a podtrhaná propisovačkou. Scénář je nakonec vždy stejný- Já mezi čtyřmi stěnami pokoje, izolován a odříznut od všeho mimo ně, jak škrábu pomatená slova do nepřehledných odstavců a marně tak odkládám další vývoj událostí. Nevím, co se bude dít až udělám tečku za posledním slovem. Zůstanu tu už jen já a tohle místo. Mimo stránky tohoto počinu. A ten příběh, to dění, nikdo nezachytí. Já to neumím a není tu nikdo jiný, kdo by to udělal.
Nikdo se asi nikdy nedozví, co se v Pokoji vlastně odehrálo. Sám si o tom totiž nejsem mocjistý. Vím jen, že když půjdu pryč, nikdy nebudu skutečně venku. A i přes všechno dění mezitím, vždycky skončím tady. Protože je to beznadějná smyčka.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama