Musíme si promluvit o L.

17. srpna 2017 v 22:02 | L. |  L.
Dal jsem svojí matce přečíst jednu z mých nejoblíbenějších knih. Dokonce jsem jí půjčil i svůj vlastní oblíbený výtisk. To namená moje poznámky, moje kroužkování a podtrhávání a moje můj sentiment.
Chtěl jsem, aby trochu nahlédla za oponu. za mojí oponu. Člověk přece nemůže číst věčně Nesba nebo Osha. Tohle je život. A spoiler- Vážně si o Kevinovi měli promluvit.

Doufal jsem, že trochu pochopí chování Kevina a jeho roztržité matky. Upřímně nevím, koho z nich mám raději, ha. S kým se ale asociuji je Kevin. A já doufal, že pochopí Kevinovo chování, pochod myšlenek, jeho svět. Znamenalo by to pak, že trochu porozumněla tomu mému.

Neporozumněla.

S vypravěčkou sice chvílemi sympatizovala, ale Kevina považuje za zvrhlého spratka... Dobrá, co si budeme nalhávat, to on je. Ale každá mince má dvě strany. A pijde mi že tu druhou přehlédla. Možná si jí všimnou jenom ti, kdo jsou na tom podobně, nebo se s něčím podobným setkali. Nevidí Kevinovu nesnesitelnou apatii, která štve i jeho samotného, jeho nudu, jeho touhu po tom prorazit strop a nahlédnout do jiného světa, jeho zklamání, když zjistil, že to nebylo takové, jak si to představoval, jeho následnou lítost, jeho zmatení, jeho ukřívděnost, jeho touha zanechat stopu, jeho potřeba porazit stereotyp, jeho nenávist k vlastnímu otci a smíšené pocity lásky k jeho matce, promíchané a maskované škodolibostí.
Vždycky jsem si myslel, že ví, že tíhnu k podobnému smýšlení. Myslel jsem, že tuší něco o mých plánech a jen si to nechce připustit. A možná to tak je. Možná náš následný rozhovor byl jen dílo psychického vydírání.

,,Podle mě, když má matka dítě, ze kterého vyroste vrah, násilník, pedofil nebo cokoliv podobného, ona si nemůže pomoct, pořád ho miluje. Ale určitě by byla šťastnější, kdyby ho nikdy neměla.''

Ano, mami, je to tak. Ale co chceš udělat? Utratit mě? No, doufejme tedy, že o mém osobním životě nic nezjistí. Rodinu a koníčky je lepší držet oddělené tlustou čarou.

I moje polovička miluje jen jednu mou část. Jen jednu stranu mince. Druhé části je bojí. Proto raději peníz moc neprohlíží. A já to vím. Nechce s tím mít nic společného. A já jí miluju, ale vyvolává to ve mě určité pochybnosti. Možná by lidi jako já měli být sami. Protože já bych měl asi strach žít s někým podobně smýšlejícím...
Možná bych měl skočit do knihy a vzít si emočně pokořenou apatickou Evu, tolerující vrahy a toužící jen po vřelém projevu lásky, haha. Jedna věc je jistá, nejspíš bych si rozumněl se svým novým nevlastním synem.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama